Lokalizacja

Opis

Lokalizacja, w której proponujemy Państwu spędzenie czasu to centrum Sopotu. Nasze Apartamenty mieszczą się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, popularnie zwanej „Monciakiem”.

Jest to deptak całkowicie wyłączony ze strefy ruchu samochodowego. Prowadzi od Al. Niepodległości do Pl. Zdrojowego, a jego naturalne przedłużenie stanowi najdłuższe w Europie drewniane Molo. Po przeciwnej stronie deptaku mieści się Kościół Św. Jerzego uznawany za faktyczne centrum Sopotu.

Tak więc znajdują się Państwo w centrum letniego zamieszania z bardzo wygodnym dostępem do wszystkich atrakcji jakie proponuje miasto, a jednocześnie w na tyle bezpiecznej odległości, żeby spokojnie odpocząć od zgiełku aktywnie wypoczywających turystów.

Jak do nas trafić?

Sprawdź na mapie

Rys historyczny

Przy ówczesnej Seestrasse 23 (ulicy Morskiej), bo tak nazywała się kiedyś ulica Bohaterów Monte Cassino, zawsze znajdowało się kilka hoteli, a jednym z najpopularniejszych był Hotel Kaiserhoff zwany również Dworem Cesarskim. Mieścił się on w kamienicy wybudowanej w stylu neogotyckim w 1901 roku.

Po roku 1945 hotel zamieniono na kamienicę mieszkalną, a my postanowiliśmy z powrotem Państwa do niej zaprosić. Jeszcze wcześniej, bo zbudowany w latach 1830 – 1831, funkcjonował tu najstarszy w Sopocie hotel / zajazd o nazwie Hotel de Zopot lub od nazwiska inwestora Kresiss Hotel, który mieścił się przy zbiegu drogi prowadzącej ku zatoce oraz drogi do Dworku Sierakowskich.

Grand Hotel Sopot